۰آیتم

سبد خرید شما خالی است

Product was successfully added to your shopping cart.

زمین‌های تنیس آرشاکلاب

آرشاکلاب اولین و تنها مجموعه‌ی ورزشی دارای زمین‌های تنیس هاردکورت استاندارد در ایران است. این زمین‌ها مطابق با استانداردهای فدراسیون جهانی تنیس (ITF) طراحی و ساخته شده‌اند.

زمین‌های تنیس هاردکورت از چه جهت اهمیت دارند؟

زمین‌های تنیس با توجه به جنس کفپوش به چهار دسته‌ی چمن، رس، هاردکورت و فرش‌پوش (Carpet Court) تقسیم می‌شوند. هر یک از این زمین‌ها ویژگی خاص خود را دارند و میزان ارتفاع و سرعت حرکت توپ در هر کدام از این زمین‌ها متفاوت است. از این رو، نوع زمین تنیس بر میزان کنترل بازیکن بر بازی تاثیر چشمگیری دارد. در مورد زمین‌ هاردکورت، سرعت زیاد و ارتفاع بالای توپ پس از برخورد با زمین باعث می‌شود که در میان انواع زمین‌های تنیس، بازی در زمین هاردکورت سرعت بیشتری داشته باشد. از سویی توپ در برخورد با زمین هاردکورت به ندرت منحرف می‌شود و معمولاً حرکتی قابل پیش‌بینی دارد. به همین سبب بازیکنان در زمین هاردکورت می‌توانند کنترل دقیق‌تری روی توپ و بازی داشته باشند. زمین‌های هاردکورت با توجه به میزان فشردگی و سختی ماده‌ی سازنده‌ی کفپوش زمین‌ها و در نتیجه سرعت متفاوت بازی در آن‌‌ها انواع مختلفی دارند. زمین‌های تنیس آرشاکلاب در دسته‌ی زمین‌های هاردکورت medium-slow قرار می‌گیرند. به خاطر استایل حرفه‌ای‌تر زمین‌های هاردکورت و سایر مواردی که در بالا به آن اشاره شد، بسیاری از تورنومنت‌های حرفه‌ای جهان، از جمله گرند اسلم آمریکا و استرالیا در زمین‌های هاردکورت برگزار می‌شوند. ۷ زمین‌ هاردکورت آرشاکلاب شامل دو زمین روباز، چهار زمین سرپوشیده و یک سنترکورت اختصاصی (VIP) است.

سنترکورت؛ استادیوم اختصاصی

سنترکورت یک زمین تنیس اختصاصی در دل آرشاکلاب است. طراحی منحصر به فرد سنترکورت آرشاکلاب به نحوی صورت گرفته تا بازیکن‌ها در محیطی کاملاً اختصاصی از تنیس لذت ببرند و در فضای آرامی که کنار زمین بازی در نظر گرفته شده به رفع خستگی بپردازند و از امکانات پذیرایی آن لذت ببرند.

زمین‌های روباز؛ لذت بازی در هوای دلچسب

آرشاکلاب دارای دو زمین تنیس روباز است که در ارتفاع منفی ده متر ساخته شده‌اند. این زمین‌ها در ارتفاعی پایین‌تر از سطح زمین قرار گرفته‌اند تا از اثرگذاری باد بر حرکت توپ و فرآیند بازی جلوگیری شود. همچنین معماری و ساخت این زمین‌ها به نحوی صورت گرفته تا چه در نور روز و چه پس از غروب خورشید، سایه‌اندازی به حداقل میزان خود برسد و بازیکنان بتوانند با دیدی باز و کامل بازی کنند.

زمین‌های سرپوشیده؛ فضایی راحت و مطبوع

زمین‌های سرپوشیده‌ی آرشاکلاب در دو طبقه‌ی مختلف واقع شده‌اند و تمامی امکانات لازم برای تهویه‌ی مطبوع در آن‌ها تعبیه شده است. نورپردازی این زمین‌ها نیز مانند سایر زمین‌های هاردکورت مجموعه طوری طراحی شده تا سایه‌اندازی و خیرگی را به حداقل میزان ممکن برساند.

آموزش تنیس؛ برای تمام سطوح

آرشاکلاب در راستای رسالت ورزشی خود امکان یادگیری از بهترین مربیان ایران را برای اعضای خود فراهم کرده است. علاقه‌مندان به تنیس در هر سنی و در هر سطحی از مهارت می‌توانند از آموزش‌های حرفه‌ای مربیان آرشاکلاب بهره‌مند شوند. اتاق آموزش آرشاکلاب هم برای آموزش نظری بازیکنان، مربیان و داوران در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.